Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sázení stromků v Miškovickém háji

21. 9. 2013

Dne 20.9. se naše třída a naše škola připojily k mnoha jiným školám po celém světě, které u příležitosti Mezinárodního dne míru (21.9) zasadí strom. Ptáte se, proč právě strom? Strom je symbolem života, čistého ovzduší a dlouhověkosti. Symbolické sázení stromů Plant a Tree for Peace, neboli Zasaď strom pro mír, je součástí roční kampaně na podporu životního prostředí a míru na celém světě.

 
Protože letos je 21.9. sobota, rozhodli jsme se naše stromky zasadit už v pátek 20.9. Celkem 17 tříd z naší školy zasadilo stromek v Miškovickém háji. Stromky a prostor k sázení poskytla paní Soňa Černá, bez jejíž podpory by se celá akce konat nemohla. Proto jí patří velký dík. 
Fotografie z celé akce najdete zde a zde se můžete podívat na krátké video. 
Škola také za zapojení do akce získala certifikát od sdružení LEAF.
Naše stromky jsou Steve Javor a Magda Jedlička. Doufáme, že budeme co nejdřív příležitost je v Miškovickém háji navštívit a podívat se, jak se jim daří.

certifikat-plant-a-tree.jpg